ÇİHANBİL
Çihanbil

şahsenem bu babamın özel yemeğidir diyor


Fasıl
Bu yemekle beyniniz mutluluk hormonu salgılayacaktır.
Burada beyler şöyle diyor: Ellerine sağlık. Hayatım boyunca böyle güzel bir yemek yememiştim. Tavuk kanadından da böyle bir yemek olur mu hayatım?

Malzemeler
• iki yemek kaşığı sıvıayçiçek çiçek yağı.
• 1 kg tavuk kanadı.
• 4 adet soğan.
• tuz.

Hazırlanışı
Önce tavuk kanadını sudan geçirin. Daha sonra, maşa ile tutarak ocağın üzerinde ateşe tutun(tütsüleme). Sonrasında kanatları yine sudan geçirmek gerekir. Gelelim yemeğin başlangıç bölümüne. Yağı tencereye koyun. Burada dikkat edilmesi gereken şey, yağın düzgünce ve tamamen tencereye yayılmasıdır. Sonra, ikiye ayrılmış tavuk kanatlarını tencereye dizmek gerekir. Ocağın orta gözünde pişirmeye başlayın. Çıtır çıtır sesler gelmeye başladığında, yemek rayına oturuyor demektir. Hafif kızardıktan sonra, kanatları çevirin.
Daha sonra, halka halka doğranmış soğanları kanatların üzerine döşeyip, biraz tuz serpin. Bundan sonra, ateşi iyice kısmamız gerekir. Tencerenin kapağını kapayın. Kanatlar 1 saat soğanın suyu ile pişirilmelidir. Zaman dolduktan sonra, yemeğimiz artık hazırdır. Ancak her zaman olduğu gibi, yemeğimiz pişene kadar, o civarda bulunursak iyi olur. Yemeğimizi servis tabağına alıyoruz. Yanında sirkeli ve soğanlı salata iyi gider.

Şahsenem diyor ki
Unutulmamalıdır ki, et, balık, kelle yenir elle.

ŞAHSENEMDEN - gençhabertürk

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !